25 czerwca 2021 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

Galeria

Gminne zakończenie roku szkolnego

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/22,  otrzymali „Złote Pióra”-nagrodę Wójta Gminy Biała Podlaska:

  • Weronika Mieńko, kl. VI
  • Michał Struk, kl. VI
  • Wiktoria Jakubowicz, kl. V
  • Adrian Kamiński, kl. V

Trzy uczennice, które trzeci raz z rzędu uzyskały najwyższe wyniki w nauce , otrzymały „Diamentowe Pióra” oraz tytuł Prymusa Gminy:

  • Karolina Meleńczuk, kl. VI
  • Julia Jankowska, kl. VI
  • Laura Jankowska, kl. VI

GRATULACJE!

15 czerwca 2021 r.

Przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy III.

Galeria

7 czerwca 2021 r.

Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach terenowych w leśniczówce Szadek. Pan nadleśniczy Tomasz Bylina przekazał w ciekawy sposób informacje dotyczące życia leśnego świata i jego mieszkańców. Uczniowie utrwalili wiedzę o życiu zwierząt i ich dzikiej naturze, poznali rośliny chronione występujące w tym regionie oraz powtórzyli wiedzę o warstwach lasu i zależnościach tworzących łańcuch pokarmowy. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Dodatkowo sprzyjała im piękna pogoda, doskonała na wycieczkę do lasu.

31 maja 2021 r.

Dzień Dziecka

Galeria

31 maja 2021 r.

Od października uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym uczestniczyli w projekcie „Być jak Ignacy”. Hasłem przewodnim ostatniego IV etapu był „Wirtualny świat”.  W tym etapie uczniowie poznali m.in. techniki wykorzystywane
w produkcji filmów oraz technologię wirtualnej rzeczywistości. Dowiedzieli się, jak powstają filmy 3D i gry komputerowe oraz czym jest sztuczna inteligencja. Podczas spotkań uczniowie rozwiązywali quizy, zadania oraz konstruowali roboty. Przypomnieli sobie również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci.  

Ponadto „piątaki” uczestniczyły w szczególnej lekcji matematyki, podczas której poznały  programowanie. Zajęcia przeprowadził online pracownik bialskiego Multicentrum. Uczniowie dowiedzieli się, jak można napisać algorytm do obliczania NWW i NWD w programie Scratch, a następnie sami tworzyli podobne algorytmy przydatne w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

 Do realizacji projektu po raz kolejny aktywnie włączyła się zerówka szkolna, grupa „Motylki” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Zmysłowskiej – Siemakowicz. Uczniowie podczas zajęć rozmawiali o sztucznej inteligencji, oglądali filmy edukacyjne, dyskutowali na temat „Robotów, które pomagają ludziom”
oraz w grupach programowały Ozoboty.

Zwieńczeniem projektu było wspólne wyjście do kina Merkury na film „Krudowie 2”.

Opiekunem koła była Agata Wiercińska – nauczyciel matematyki.

 

17 maja 2021 r.

Więcej informacji : https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

 

12 maja 2021 r.

Dnia 11 maja br. wybraliśmy się całą klasą (kl.II) do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty związane z  historią, kulturą i tradycją mieszkańców Południowego Podlasia oraz posłuchać wielu ciekawostek związanych z naszym regionem. Zachwycił nas dział archeologii, w którym zobaczyliśmy nie tylko przedmioty używane w gospodarstwach domowych przez naszych przodków, ale także broń, skarby, piękne ozdoby. Również bardzo ciekawe działy etnografii, historii, numizmatyki i  sztuki zawierały kolekcje eksponatów przypominających wspaniałe dzieje Podlasia. Duże wrażenie zrobiła na nas wystawa obrazów olejnych pt. „Ogrody”.

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez GOK Biała Podlaska.

Życzenia od trzeciklasistów

Informacja Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej wraz z Filiami w Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu i Wisznicach o organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, uczniów, rodziców i nauczyciel

 

23 marca 2021 r.

Uczniowie klasy II na lekcji religii omawiali wnętrze kościoła. Chętni wykonali piękne makiety parafialnej świątyni.

Prace wykonali: Natan Brzozowski , Iga Olesiejuk, Izabela Sawczuk, Gabriela Skwierczyńska, Milena Steciuk , Paulina Wasilewska .

Gratuluję wspaniałych pomysłów.

Oto prace:

22 marca 2021 r.

III etap konkursu „Być jak Ignacy”

Temat przewodni III etapu –  TRANSPORT.

Poprzez różne działania zgłębimy historię pierwszych pojazdów i transportu, poznamy autonomiczne środki transportu – samochody, metro, drony, a także wyzwania współczesnego transportu miejskiego czyli korki, ścieżki dla rowerów, buspasy.  Przyjrzymy się inteligentnym rozwiązaniom w niektórych miastach przyszłości. Dowiemy się, jak działa i co się składa na „smart city”. Poznamy pojazdy elektromagnetyczne i dowiemy się, jak działają. Omówimy latające samochody, dowiemy się o projekcie Hyperloop oraz co to jest jetpack. Może skonstruujemy pojazd przyszłości?

Poniżej, kilka zdjęć z naszych działań.

Więcej na https://www.facebook.com/BycJakIgnacySPSlawacinekStary

14 marca 2021 r.

Dzień Liczby Pi

Od 1988 roku na świecie 14 marca obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Święto narodziło się w Stanach Zjednoczonych i powoli swoim zasięgiem obejmuje kolejne kraje. Polska też do nich należy.  W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM). Pierwsze obchody odbyły się w 2020 roku. Ten dzień jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Data święta nie jest przypadkowa. W Stanach Zjednoczonych dzień 14 marca zapisuje się jako 3.14, co jest przybliżoną wartością ludolfiny.

To jedna z pierwszych liczb niewymiernych znanych przez człowieka już w starożytności. Do dziś obliczono π z dokładnością do ponad 2,7 biliona miejsc po przecinku. Dokonał tego francuski informatyk Fabrice Bellard. Obecnie odbywają się turnieje oraz konkursy matematyczne w cytowaniu cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.  Rekord Guinnesa należy do Japończyka Akiry Haraguchi, który wyrecytował z pamięci 100 tysięcy cyfr po przecinku.

Pi jest bardzo  tajemnicza i nie pozwala zbyt szybko odsłonić swoich sekretów. Każdy z nas może w jej rozwinięciu znaleźć własną datę urodzin.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Liczby Pi. Uczniowie klas V na lekcjach matematyki rozwiązywali quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące liczby Pi. Ponadto „Pi – chcili” oraz  „Zapisali liczbę Pi” do 91 cyfry po przecinku.

 

 

16 lutego 2021 r.

Szesnaścioro pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym swój pierwszy egzamin zdało śpiewająco. Podczas swojego występu artystycznego zapewnili wszystkich,   że są świetnie przygotowani i zasługują na miano ucznia. W podniosłej atmosferze odśpiewali hymn państwowy oraz złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Dziękujemy Redakcji RADIA BIPER za nagranie naszej uroczystości.

12 lutego 2021 r.

Nasi laureaci

 

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!!!!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

9 lutego 2021 r.

Z okazji Dnia Chorego uczniowie klas 1 – 3 pod kierunkiem Pani Edyty Biernackiej-Jówko przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek, podopiecznych Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, małą niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

3 lutego 2021 r.

W ramach projektu „Być jak Ignacy” odbyło się spotkanie z dr inż. Wojciechem Bystrzyńskim pracownikiem Bialskich Wodociągów i Kanalizacji „WOD – KAN”, który opowiedział  o rodzajach ujęć wody, o rodzajach studni, stacji uzdatniania wody w Białej Podlaskiej, na czym polega praca w wodociągach oraz jak oszczędzać wodę w naszych domach.

2 lutego 2021 r.

Uczniowie klasy I i II przystąpili do konkursu „Białe szaleństwo” .

Pierwszaki pod opieką wychowawczyni P.Renaty Walczuk wykonały rzeźbę „Ośmiornicy Sławy”, natomiast drugoklasiści wraz z wychowawczynią P.Ewą Nitek kotka, który „wlazł za płotek”.

Klasa I

 

klasa II

 

27 stycznia 2021 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach!

26 stycznia 2021 r.

Zimowych zabaw ciąg dalszy – uczniowie klasy III.

 

25 stycznia 2021 r.

18 stycznia 2021 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w  zajęciach online, które przeprowadziła pracownica bialskiego Multicentrum. Tematem spotkania były zanieczyszczenia atmosfery. Uczniowie dowiedzieli się, co to są zanieczyszczenia, jak i kiedy powstają oraz jak się je klasyfikuje. Zostali również zapoznani ze skutkami, jakie dla środowiska i człowieka niesie obecność zanieczyszczeń w atmosferze. Nie pominięto też pojęcia „smogu”, czyli zjawiska powstającego w wyniku przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych. Ponadto pani prowadząca wyjaśniła uczniom na czym polega efekt cieplarniany oraz jakie są skutki globalnego ocieplenia.

Podsumowaniem zajęć było uczestnictwo dzieci w quizie multimedialnym sprawdzającym wiedzę z tematyki omawianej podczas spotkania.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji II etapu projektu Być jak Ignacy, który dotyczy ekologii.

Szkolny koordynator projektu -Pani Agata Wiercińska

Prezentacja

21 stycznia 2021 r.

Zimowe zabawy uczniów klasy I, II i III.

 

23 grudnia 2020 r.

 

Zapraszam do obejrzenia prezentacji  o symbolach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem, jak również kartek świątecznych z życzeniami, które stworzyli uczniowie klas I-III. Prezentację wykonała Pani Edyta Biernacka-Jówko.

 
 
 
 
 

30 listopada 2020 r.

Uczniowie klasy 5 po raz drugi przystąpili do projektu „Być jak Ignacy”. W roku szkolnym 2020/21 V edycja konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przebiega pod hasłem  „Nauka to przyszłość”.

Cele konkursu to:

a) popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

b) rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,

c) popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,

d) popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,

e) kształtowanie postaw patriotycznych,

f) promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

W pierwszym etapie uczniowie poznali historię pozyskiwania energii, dowiedzieli się, co to jest prąd elektryczny, poznali odnawialne źródła energii oraz zgłębiali wiedzę na temat energii przyszłości. Ponadto wykonali szereg działań praktycznych – rozwiązywali ćwiczenia i quizy interaktywne, budowali obwody elektryczne, wiatraki oraz „tworzyli” wulkany. Uczeń Adrian Kamiński wspólnie z tatą wykonał pracę konkursową kończącą I etap: elektrownię wiatrową.

Uczniowie, dzięki życzliwości Pani Elżbiety Buczyńskiej i Pana Jakuba Motyczki – pracowników PEC Biała Podlaska, mieli możliwość odbyć wycieczkę online po przedsiębiorstwie PEC. Obejrzeli film o biomasie. Kilkoro z uczniów podziwiało koncert on-line „Okruchy tamtych dni, piosenki minionych dekad” – koncert zespołów Brevis i Chwilka. Odbywał się on w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej dnia 28.11.2020 r.

30.11.2020 r. odbyło się spotkanie online z pracownikiem firmy PGE.SA Panem Piotrem Jakubowiczem, który opowiedział o działalności firmy, przedstawił zakres obowiązków swoich i swoich kolegów. Zwrócił uwagę, że praca montera PGE.SA jest bardzo ciężka i niebezpieczna, ponieważ prąd jest niewidoczny. Niejednokrotnie pracownicy pracują w nocy , aby wszystko działało i każdy z nas miał prąd w domu.

W trakcie prelekcji Pan Piotr opowiedział o sposobach łączenia obwodów elektrycznych i poinformował o ich zastosowaniu.  Następnie połączył teorię z praktyką i zmontował  prosty obwód elektryczny. Na zakończenie przestrzegł uczniów przed nierozważnym korzystaniem z sieci energetycznej oraz skutkami porażenia prądem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o biomasie: 

Galeria zdjęć 

 
_________________________________________________

 

19 listopada 2020 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do lektury.

 

NAUKA PROGRAMOWANIA ONLINE

Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. Zapraszamy do udziału!

 

 11 listopada 2020 r.

Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły ten dzień w sposób szczególny. Zapraszamy do obejrzenia filmów.

A tak uczciliśmy ten dzień rok temu. Powspominajmy…

 

14 października 2020 r.

 

 

 

HARMONOGRAM DOWOŻENIA

Przyjazdy (kursy poranne)

Odjazdy po lekcjach 

DRODZY  RODZICE UCZNIÓW KLAS I-VIII

Zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją i Wychowawcami

w poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. 

16.30 – klasy I-III

17.15 – klasy IV-VI

18.30 – klasy VII-VIII

Na spotkaniu zostaną Państwu przekazane informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2020/21 oraz kody dostępu do nowego dziennika elektronicznego.

Bezpieczny powrót do szkoły

Organizacja pracy szkoły

Wskazówki dla uczniów

Wskazówki dla rodziców

________________________________________________________________

Msza św. w kaplicy w Sławacinku Starym o godz. 17.00

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/21

W związku z panującą sytuacja epidemiologiczną nie organizujemy ogólnoszkolnego uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

1 września 2020 r.  uczniów klas I-VIII zapraszamy na spotkania
z wychowawcami w następujących godzinach:

– uczniowie klas I-III godz.9.00

Klasa I – sala 1

Klasa II – sala 15

Klasa III – sala 2

– uczniowie klas IV-VIII godz. 10.10.

Klasa IV – sala 20 (świetlica)

Klasa V – sala 11

Klasa VIa – sala 10

Klasa VIb – sala 13

Klasa VII – sala 12

Klasa VIII – sala 14

W AUTOBUSIE I PRZESTRZENI WSPÓLNEJ W SZKOLE (KORYTARZ) OBOWIĄZUJĄ MASECZKI.

DOWOŻENIE

Grupa na 9.00:

8.35 – Jaźwiny

8.45– Porosiuki

8.50 – Sławacinek Nowy

Odjazd spod szkoły: 9.25

 

Grupa na 10.10:

9.45 – Jaźwiny

9.55 – Porosiuki

10.00 – Sławacinek Nowy

Odjazd spod szkoły: 10.45

 

Wyprawka:

Punkt przedszkolny 3-4 latki

Punkt przedszkolny 4-5 latki

Oddział przedszkolny

Klasa I

 


Close Menu
Skip to content