11 czerwca 2014 r.

Zbliżają się wakacje!!!

           Dnia 11.06. 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Marcinem Ślósarskim 

z „ Dziecięcej Akademii Sportu” w Białej Podlaskiej. Zajęcia edukacyjne dotyczyły zasad bezpiecznego zachowania się dzieci, młodzieży i dorosłych nad wodą w czasie zbliżających się wakacji. W zajęciach uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły: 3, 4, 5-latki oraz uczniowie klas I – III. Dzieci zostały poinformowane o niebezpieczeństwach wynikających

z korzystania z nieodpowiednich miejsc rekreacji i kąpieli. Instruktor warsztatów zapoznał ich z zasadami wzywania pomocy i udzielania pierwszej pomocy  w sytuacji zagrożenia życia

lub zdrowia. Dzieci mogły praktycznie zastosować zdobytą wiedzę robiąc sztuczne oddychanie na fantomie.

Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki zaangażowaniu i współpracy

z Panią Eweliną Cuch mamą uczniów naszej szkoły.

      Życzymy naszym uczniom wspaniałych i radosnych wakacji, a p. Marcinowi Ślósarskiemu oraz jego kolegom ratownikom  tylko spokojnych chwil w pracy zawodowej, mając nadzieję na dalszą współpracę.

FOTO

23 maja 2014 r.

Sienkiewicz nam patronuje!

Coroczną majową tradycją w Szkole Podstawowej w Sławacinku Starym są obchody Dnia Patrona – Henryka Sienkiewicza.  W tym roku uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach związanych z Patronem.  Pierwszy polegał na napisaniu wiersza poświęconego pisarzowi. W drugim uczniowie musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.

W 23 maja odbyło się podsumowanie konkursów. Uczennice klasy IV i VI zaprezentowały swoje wiersze, odbył się także finał turniej wiedzy o życiu i twórczości pisarza. W wyniku eliminacji do ostatecznej rozgrywki przystąpiło sześcioro uczniów z klas IV-VI. W turnieju zwyciężyła Angelika Różanowska uczennica klasy VI. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Daczkowskiemu z klasy IV, a trzecie Weronice Czemierowskiej z klasy V. 

Zapraszamy do lektury wierszy:

Milena Kulicka – ucz.kl.VI

Martyna Sidoruk – ucz.kl.IV

Katarzyna Kostyra – ucz.kl.VI

Aleksandra Daczkowska – ucz.kl.VI

Karolina Czyrak – ucz.kl.VI

  30 kwietnia 2014 r.

Uczniowie klasy VI  zaprezentowali część artystyczną upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowaną pod kierunkiem pani Emilii Byszuk.

FOTO

25 kwietnia 2014 r.

Uczennica klasy IV Wiktoria Różanowska została laureatką Powiatowego Konkursu „Polonista Roku 2014” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Białej Podlaskiej.

Gratulujemy!

FOTO


15 kwietnia 2014 r.               

Dnia 15 kwietnia 2014r. gościliśmy Panie: Czesławę Kuszneruk, Franciszkę Mirończuk, Mirosławę Sawtyruk  z zespołu obrzędowo – śpiewaczego „Worgulanki”. Poznaliśmy tajniki malowania pisanek woskiem, farbowania ich barwnikiem z łupin cebuli. Każdy z nas miał współudział w tworzeniu klasowej pisanki.

                                                                                     Uczniowie klasy I

FOTO


14 marca 2014 r.

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego w roku szkolnym 2014/15:

dzieci 5 i 6-letnie

dzieci 3 i 4-letnie

28 marca 2014 r.

  Co roku w naszej szkole obchodzimy Dni Otwarte Edukacji Wczesnoszkolnej. Tegoroczny projekt realizowany był pod hasłem ,, NA ZDROWIE!”.

Fotorelacja

21 marca 2014 r.

Witamy wiosnę.

FOTO

 5 marca 2014 r.

W bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uroczystość przygotowała grupa „Małych Bibliotekarzy” pod kierunkiem bibliotekarki p.Teresy Olesiejuk. Starsi koledzy przygotowali pierwszakom przedstawienie pt. „W krainie książek”. Młodzi czytelnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad korzystania z biblioteki, obchodzenia się z książkami, znali wielu bohaterów bajek i baśni. Przygotowując się do pasowania uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, jak również rozmawiali na ten temat z wychowawczynią. Po uroczystym pasowaniu otrzymali pamiątkowe zakładki i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę.

FOTO

17 lutego 2014r. 

Walentynki dla całej rodzinki

 

7 lutego 2014 r.

Nasze koszykarki najlepsze w powiecie

 


19 stycznia 2014 r.

Sukces Ani Giez

 

17 stycznia 2014 r.

Nasi najlepsi w I semestrze roku szkolnego 2013/14.

 


 20 grudnia 2013 r.

Coroczną tradycją w w naszej szkole jest apel bożonarodzeniowy. W tym roku w organizację apelu włączyli się wszyscy uczniowie, jak też i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznego wykonania ozdoby choinkowej, która upiększyła choinkę będącą elementem dekoracji w czasie apelu. Ponadto zadaniem uczniów każdej  klasy było przygotowanie jednej piosenki świątecznej bądź kolędy. 

20 grudnia 2013 r. uczniowie klasy V zaprezentowali krótki program o tradycjach bożonarodzeniowych. Recytacji wierszy towarzyszyły występy chóru szkolnego i kolędników z poszczególnych klas. Wystąpiły również dzieci z grupy przedszkolnej trzylatków,  pięciolatków i  oddziału przedszkolnego. Pani Dyrektor Barbara Kociubińska – Koza złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie przy dźwiękach polskich kolęd  uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem.

zdjęcia

 28 listopada 2013 r.

Dnia 28 listopada 2013 r. klasa I obchodziła Andrzejki. Gościliśmy trzy Panie z zespołu śpiewaczo – obrzędowego  „Worgulanki”. więcej…

zdjęcia

 8 listopada 2013 r.

8 listopada 2013 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas IV – VI przypomnieli zebranym kolegom i koleżankom o wydarzeniach, które Polska przechodziła w czasie ponad 120-letniego okresu zaborów oraz o bohaterskich Polakach, którzy walczyli o jej wolność. Usłyszeliśmy wiersze i piosenki związane z tą rocznicą. Doskonałym uzupełnieniem części artystycznej apelu była prezentacja multimedialna. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości była p. Aleksandra Perzyna, oprawą muzyczną zajęła się p. Teresa Olesiejuk wraz ze szkolnym chórem.    

zdjęcia

29 października 2013 r.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszoklasistów       

Dnia 29 października o godz. 9:00 odbyła się w naszej szkole jedna z piękniejszych uroczystości – przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w  Sławacinku Starym.       więcej…

zdjęcia 

25 października 2013 r.

Piętnastu uczniów z klas III –VI wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy z języka angielskiego „Archimedes Lingua – Plus”. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy bardzo dobrych wyników!

zdjęcia

11 października 2013 r.

Dzień Nauczyciela w naszej szkole.

zdjęcia1 października 2013 r.

INFORMACJA

            Od dnia  1 października 2013 roku otwarto  nowy oddział w punkcie przedszkolnym  w Szkole   Podstawowej  w  Sławacinku Starym  w ramach realizacji projektu „ Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych ” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

23 września 2013 r.

Konkurs recytatorski

zdjęcia

Close Menu
Skip to content