26 czerwca 2015 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

zdjęcia


9 czerwca 2015 r.


UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY MISTRZYNIAMI POWIATU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM.
CHŁOPCY UPLASOWALI SIĘ NA WYSOKIM TRZECIM MIEJSCU.

więcej

1 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka w naszej szkole.

zdjęcia

 27 maja 2015 r.


Do naszej szkoły zawitała Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zabrała nas w niezwykłą podróż do średniowiecza i do Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Uczniowie zapoznali się z obyczajami dawnych epok, poznali strój Sarmaty, rycerskie uzbrojenie i metody walki. Tą żywą lekcję historii przeplatały interesujące opowieści o kulturze dawnych czasów. 

zdjęcia


22 maja 2015 r.

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w Wycieczce do Warszawy.

zdjęcia


5 maja 2015 r.

Uczniowie naszej szkoły uczcili kolejną rocznicę urodzin Patrona. tego dnia odbył się konkurs znajomości treści „W pustyni i w puszczy”. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Daczkowski z klasy V.
Uczniowie mieli także możliwość pokazania swoich umiejętności w trakcie „Pokazu talentów”.

zdjęcia

4 maja 2015 r.Uczniowie  naszej szkoły w montażu słowno-muzycznym upamiętnili 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie uroczystości zaprezentowali inscenizację przypominającą najważniejsze okoliczności zaprzysięgnięcia Konstytucji. Najmłodsi poznali genezę święta. Akademia przygotowana przez uczniów klasy IV i V pod opieką pań: Jadwigi Szewczyk i Teresy Olesiejuk był uroczystą lekcją patriotyzmu. 

zdjęcia
29 kwietnia 2015 r.

Uczennica klasy IV Magdalena Bojko została laureatką Powiatowego Konkursu „Polonista Roku 2015” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Białej Podlaskiej.

Gratulujemy!

   Galeria 
Galeria


22 kwietnia 2015 r.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku już w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1990 roku.

W naszej szkole ta uroczystość odbyła się 22 kwietnia 2015r.

Uczniowie klasy V, aby przybliżyć zagadnienia związane z ekologią i troską o środowisko, wystawili inscenizację pt. ,, Dla Ziemi, dla Siebie zostań przyjacielem przyrody”. Wcielając się w swe role przekonywali do dbania o Ziemię, planetę, na której żyjemy. Przedstawienie było bardzo entuzjastycznie odebrane przez pozostałych uczniów (widzów). Uczniowie w bardzo dużym skupieniu przysłuchiwali się inscenizacji i z pewnością wynieśli z niej szereg potrzebnej w życiu codziennym wiedzy z zakresu ekologii.

Na zakończenie apelu klasa V zaprosiła uczniów klas I-III i przedszkolaki do udziału w przyrodniczej Eko zgaduj – zgaduli.

Po apelu nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu pod hasłem ,,Eko-zwierzaki” przeprowadzonego wśród uczniów klas IV-VI. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

zdjęcia


17 kwietnia 2015 r.
Uczniowie kl.II i III uczestniczyli w interaktywnych warsztatach teatralnych pod tytułem „Tajemnicza Księga Przygód” w wykonaniu Teatru Show. Podczas warsztatów dzieci mogły poznać podstawy pracy na planie filmowym, poczuć moc tworzenia. Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas tego spotkania.

 http://www.mediafire.com/watch/botkxk81shgr1xs/teatrshow_ksiega_przygod_17_04_15_biala_podlaska_08_40.mp4

15 – 16 kwietnia 2015 r.
Dni Edukacji Wczesnoszkolnej

W tym roku szkolnym Dni Edukacji Wczesnoszkolnej przebiegały po hasłem „Bezpiecznie
w szkole i poza nią”. Uwrażliwienie na kwestię własnego bezpieczeństwa jest jednym z celów edukacji dziecka w tym okresie nauki.
Praca nad tym projektem trwała kilka miesięcy i dotyczyła takich zagadnień jak:
• bezpieczna droga do szkoły;
• bezpieczna szkoła;
• bezpieczny dom;
• bezpieczny czas wolny.
W przybliżeniu dzieciom powyższych zagadnień nasza szkoła współpracowała z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej, Biblioteką Pedagogiczną w Białej Podlaskiej, ratownikiem WOPR i pielęgniarką szkolną.
15 – 16 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie pracy nad projektem „Bezpiecznie
w szkole i poza nią”, podczas którego uczniowie klas I – III zaprezentowali rodzicom, zaproszonym gościom i całej społeczności szkolnej inscenizacje  poruszające tematykę bezpieczeństwa oraz prezentację multimedialną pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.
Zwycięzcy konkursów: plastycznego i wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”, zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Rodzice mogli obejrzeć również ekspozycję wyróżnionych w konkursie prac plastycznych.


      Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

zdjęcia


1 kwietnia 2015 r.

14 uczniów klasy VI przystąpiło do sprawdzianu po klasie VI.

 zdjęcia


  20 marca 2015 r.


Dnia 20 marca 2015 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprzedziły lekcje biblioteczne, na których pierwszaki poznały bibliotekę szkolną, jej zbiory, regulamin oraz pracę bibliotekarza i jego pomocników, tzw. „Małych Bibliotekarzy”. Przygotowując się do tego święta, pierwszaki często odwiedzały czytelnię, w której sprawdzały swoje umiejętności podczas głośnego czytania, przeglądały czasopisma dla dzieci, wykonywały ilustracje do ulubionych bajek.

Uroczystość pasowania na czytelników poprzedziła inscenizacja pt. „W krainie książek” przygotowana przez grupę „Małych Bibliotekarzy”. Podczas turnieju zagadek uczniowie kl. I wykazali się znajomością czytania oraz wiedzą na temat pracy w bibliotece. Po złożeniu przysięgi czytelnika i uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, na których zamieszczono numer czytelnika, tekst złożonej przysięgi oraz prośby książki.

Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem pierwszej książki z biblioteki szkolnej.

zdjęcia

26 lutego 2015 r.

W Szkole Podstawowej w Sworach odbyły się gminne eliminacje XXXVIII OgólnopolskiegoTurnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice – laureatki etapu szkolnego: Dominika Leśko (kl.IV), Weronika Markowska (kl. IV), Alicja Zajączkowska (kl. V) i Paulina Krasucka (kl. VI). 


12 stycznia 2015 r.

Nasza szkoła została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła. Zajęła ona wysokie miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych w całym powiecie w oparciu o wyniki ze sprawdzianu szóstoklasistów opracowane przez CKE.

W związku z tym, że szkoła osiągnęła bardzo dobre wyniki, miała możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Wyróżnieniu Wiarygodna Szkoła. Program ten skierowany jest dla najlepszych szkół w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Szkoła w procesie weryfikacji bazy i bezpieczeństwa uzyskała łącznie 220 punktów.

Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole Certyfikatu Wiarygodności.

Strona programu – www.wiarygodna-szkola.pl 

Certyfikat obok

19 grudnia 2014 r.
W świątecznym nastroju ….

zdjęcia12 listopada 2014 r.
Akademia z okazji Narodowego Święta  Niepodległości

zdjęcia30 października 2014 r.
Ślubowanie uczniów klasy I

zdjęcia14 października 2014 r.
Dzień Edukacji Narodowej

zdjęcia13 października 2014 r.


Dnia 13 października uczniowie klasy V zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood”. Gratulujemy talentów aktorskich i lingwistycznych!

zdjęcia


20 września 2014 r.


Uczennica klasy III Maja Kotowska zajęła trzecie miejsce w konkursie językowo – plastycznym „Pocztówka z wakacji w Wielkiej Brytanii” . Konkurs został  zorganizowany przez Multicentrum w Białej Podlaskiej z okazji Dnia Języków Obcych. Gratulujemy!
6 września 2014 r.

Narodowe czytanie „Trylogii” w Sławacinku Starym

Społeczność Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym włączyła się w ogólnopolską akcję czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza –Patrona szkoły. Wśród czytających znaleźli się: radna Gminy Biała Podlaska – Pani Alicja Romaniuk, przedstawicielki Zespołu Śpiewaczego „Jutrzenka” – Pani Regina Kaliszewska i Pani Bogumiła Grzywacz. Rodziców reprezentowała Pani Małgorzata Brodowska, a brać uczniowską Igor Leśko – uczeń klasy V. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – występem zespołu „Jutrzenka”.

zdjęcia

Close Menu
Skip to content