9 czerwca 2017 r.
Sukces naszych sportowców
https://www.radiobiper.info/2017/06/11/final-powiatu-bialskiego-trojboju-lekkoatletycznym-dziewczat-chlopcow-igrzyska-galeria/

3 czerwca 2017 r.
Jubileusz szkoły

O naszym święcie przeczytasz i obejrzysz fotorelacje:
http://opinie.news/kat-edukacja/137-edukacja-biala-podlaska/4951-z-sienkiewiczem-przez-20-lat-jubileusz-szkoly-w-slawacinku-starym
https://www.radiobiper.info/2017/06/21/biala-podlaska-feta-slawacinku-starym-film-galeria/


16 września 2016 r.

Akcja Sprzątanie Świata 2016

   Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym, jak co roku, aktywnie uczestniczyli w Akcji Sprzątania Świata, której tegoroczne hasło brzmiało „ Podaj dalej…Drugie życie odpadów”.

W naszej szkole poszczególne klasy I-VI, tj.135 uczniów miało przydzielony teren do sprzątania, m.in. teren wokół szkoły, teren boiska szkolnego, droga dojazdowa do szkoły i przystanek autobusowy oraz teren wokół sklepu i świetlicy wiejskiej. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców, wyposażeni w worki na śmieci oraz rękawice jednorazowego użytku, porządkowali wyznaczony do sprzątania teren.

Akcja przebiegała sprawnie, sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Uczniowie łącznie wypełnili 7 120 litrowych worków z różnorodnymi odpadami, takimi jak: puszki po napojach, szklane i plastikowe butelki, zużyta folia oraz papierowe opakowania po różnych produktach.

  Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują wśród uczniów naszej szkoły chęcią codziennego dbania o środowisko.
3 września 2016 r.

Narodowe Czytanie „Quo vadis” w Sławacinku Starym


    Społeczność Szkoły Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Sławacinku Starym po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W roku 2014 uczniowie poznali fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a w bieżącym roku „Quo vadis”. Szkolna uroczystość odbyła się 2 września w hali sportowej, gdzie licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców. Czytanie powieści poprzedziło obejrzenie prezentacji o życiu i twórczości patrona szkoły oraz filmu o Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, po czym nauczyciel języka polskiego Beata Lipka przybliżyła uczniom treść czytanego utworu. Następnie zebrani z uwagą wysłuchali 8 fragmentów powieści w interpretacji rodziców (P.Anna Bobko, P.Małgorzata Brodowska i P.Tomasz Jankowski) oraz uczniów klasy V (Karol Kaliszewski) i VI (Dominika Telaczyńska, Kinga Andrzejewska, Weronika Sławińska, Weronika Markowska, Dominika Leśko). Zrealizowane w szkole działania to jeden z elementów obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.
Close Menu
Skip to content