Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

Czworo uczniów z klas IV za bardzo wysokie wyniki w nauce zostało nagrodzonych Nagrodą Wójta Gminy Biała Podlaska „Złote pióro”. Są to Julia Jankowska, Laura Jankowska, Karolina Maleńczuk i Michał Struk. Anna Wais – klasa VIII, Karol Kaliszewski – klasa VII odebrali „Diamentowe pióra” i statuetkę „Prymusa Gminy”.

Trzech uczniów naszej szkoły zostało laureatami gminnego konkursu matematycznego „Mistrz liczenia” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Sworach pod patronatem Wójta Gminy Biała Podlaska. I miejsce zajął Bartosz Iwaniuk, II miejsce Adrian Kamiński – obaj z klasy III, a w kategorii klas II V miejsce zajął Kacper Wasilewski.

Wszystkim laureatom GRATULUJEMY!

 
I Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej
 
Dzień Dziecka

1 czerwca odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Rodzice przygotowali swoim dzieciom niespodziankę. Przygotowali spektakl pt.”Kopciuszek”, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

Film
XXVII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

W dniach 24-26 maja 2019 r. w Olecku odbył się 27. Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, w którym uczestniczyło 37 delegacji szkół z całej Polski noszących imię Noblisty, w tym przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym: Magdalena Bojko, Weronika Andrusiuk – uczennice klasy VIII z opiekunem  P.Beatą Lipka.
Zlot rozpoczął się przemarszem ulicami Olecka do amfiteatru nad jeziorem, gdzie wszystkich uczestników oficjalnie powitała dyrektor SP 1 Eligia Bańkowska, a uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Olecka Karol Sobczak.
Wśród gości specjalnych zlotu byli: prawnuczka Henryka Sienkiewicza – Anna Dziewanowska oraz Anna Cybulska z synem Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 
Zlotowi towarzyszył szereg konkursów, których celem było zachęcenie do czytania
i poznawania twórczości Henryka Sienkiewicza. Podczas spotkania w amfiteatrze nagrodzono ich laureatów. Nagrodę specjalną burmistrza Olecka otrzymał Wojciech Andrusiuk – uczeń klasy VII SP w Sławacinku Starym za szkic bohatera literackiego dowolnej powieści Henryka Sienkiewicza.
Drugiego dnia zlotu odbyła się wycieczka krajoznawcza do Augustowa, skąd zlotowicze wyruszyli w rejs statkiem szlakiem papieskim. Po powrocie do Olecka kolejnymi atrakcjami były gra terenowa “W Krainie Tysiąca Jezior” i ognisko nad jeziorem. Zjazd zakończył się
w niedzielę piknikowym spotkaniem nad jeziorem.
Udział w zlocie umożliwił uczestnikom wymianę doświadczeń z kolegami z innych szkół, bliższe poznanie postaci patrona oraz wspaniałą zabawę na łonie mazurskiej natury. Spotkanie na długo zostanie w ich pamięci.

Wyjazd delegacji sfinansowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sławacinku Starym. Dziękujemy!

 
Wycieczka do Lublina

 
Dzień Ziemi 2019
 
 

 ZAPRASZAMY!

 
 
 
Uwaga konkurs
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
 

Regulamin konkursu

 
REKRUTACJA 2019/2020

PUNKT PRZEDSZKOLNY, ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – terminy

KLASY I – terminy

WNIOSKI

Gminny Dzień Kobiet

9 marca 2019 r. w hali sportowej odbył Gminny Dzień Kobiet pod hasłem: “Być kobietą” .W programie można było podziwiać: komediowe koło fortuny – Sami Swoi w Sławacinku Starym, Wiktorię Szczepanowską-uczennicę klasy VI naszej szkoły , Młodzieżową Grupę Taneczną Macierzanka, Gminne Słowiki, grupę wokalną ,,A Jak?”, zespół wokalny ,,Białynia”.

Film
 

„Biała szkołą” – Małe Ciche 2019

W dniach 4-9 marca  liczna grupa uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem Pana Dyrektora Stanisława Szewczyka i Pani Małgorzaty Zmysłowskiej-Siemakowicz szusowała na stoku niedaleko Zakopanego.

 

„Zapusty na Podlasiu”

4 marca 2019 r. gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca “Podlasie”. Mogliśmy obejrzeć spektakl zatytułowany „Zapusty na Podlasiu”, który jest odniesieniem do podlaskich zapustów – okresu, któremu dawniej towarzyszyły liczne zabawy i „wieczornice”, na których kobiety opowiadały tzw. gadki i powiastki, a młodzież „stroiła żarty”. Zespół “Podlasie” zaprezentował tradycyjne tańce i zabawy w humorystycznych opracowaniach.

 

ZAPRASZAMY

 

Bal karnawałowy 2019!

2 stycznia 2019 r. hala sportowa zamieniła się w przepiękną salę balową. Najmłodszych odwiedził Mikołaj z drobnymi słodkimi upominkami. Zabawa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie rodziców, dyrekcji, rady pedagogicznej i pracowników szkoły. Wszystkim GORĄCO DZIĘKUJEMY!

  

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Pierwszaki czytenikami! 31 stycznia w bibliotece szkolnej zostali oficjalnie pasowani przez Pana Dyrektora Stanisława Szewczyka. Część artystyczną przygotowały uczennice klas IV-VIII pod kierunkiem Pani Teresy Olesiejuk.


Gminny konkurs matematycznay „MISTRZ LICZENIA”

Szkoła Podstawowa w Sworach zorganizowała 2 edycję turnieju wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. 25 stycznia 2019 r. odbył się 2.etap. W matematycznych zmaganiach naszą szkołę reprezentują: Alicja Szołucha, Bartosz Iwaniuk, Adrian Kamiński (klasa III) i Kacper Wasilewski (klasa II). Fotorelacja na portalu Radio Biper.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

22 stycznia 2019 r. w hali sportowej zabrzmiało gromkie „Sto lat” i popłynęły serdeczne życzenia licznie zgromadzonym Babciom i Dziadkom.

Świąteczny czas

W przedświąteczny czwartek i piątek w szkole zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami organizowali klasowe spotkania wigilijne. W piątek uczniowie pod kierunkiem ks.Mariusza Barana i p.Edyty Biernackiej-Jówko przybliżyli społeczności szkolnej wydarzenia towarzyszące narodzeniu Chrystusa.

  

  

 

________________________________________________________

Rok 2018 Rokiem Niepodległości – podsumowanie

____________________________________________________________

Wiktoria Szczepanowska ucz. klasy VI zdobywczynią GRAND PRIX
w konkursie  kolęd i pastorałek. GRATULUJEMY!

 ______________________________________________________________

Sukces dziewcząt z klasy V i VI !
Wywalczyły I miejsce w Mistrzostwach Gminy Biała Podlaska                                w Minikoszykówce Dziewcząt.

GRATULUJEMY!

___________________________________________________________________________
List i Komunikat MEN
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.
W kwestii dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają biura i wydziały oświaty w samorządach, doradcy zawodowi w szkołach, a także dyrektorzy oraz kuratorzy oświaty, którzy najlepiej znają sytuację szkół w danym rejonie. W kuratoriach działają punkty konsultacyjne, lista kontaktów jest dostępna na stronie internetowej www.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow. Przypomnę również, że pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 już od kilku miesięcy można kierować na adres rekrutacja@men.gov.pl. We wrześniu br. do szkół podstawowych i gimnazjów trafił specjalny plakat dotyczący rekrutacji. Uruchomiliśmy także zakładkę www.men.gov.pl/rekrutacja, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje.
Zachęcam do rozmowy z dziećmi na temat ich planów dotyczących wyboru konkretnego profilu szkoły. Z danych wynika, że ponad połowa uczniów decyduje się na naukę w szkołach technicznych i branżowych. Ok. 55 proc. młodych ludzi wybiera kształcenie zawodowe, a 45 proc. decyduje się na liceum ogólnokształcące. Według naszych szacunków w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących będzie uczyło się we wszystkich klasach 652 tys. uczniów. Podobną liczbę licealistów mieliśmy w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas w liceach ogólnokształcących uczyło się 656 tys. uczniów. Podczas rozmów ze swoimi dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania i predyspozycje, a także punktację do szkół, do których będą aplikować. Cennym źródłem informacji o szkołach w regionie są tzw. dni otwarte i targi szkół. Udział w nich będzie pomocny przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Zapewniam, że każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie miejsce w szkole od 1 września 2019 roku.
Z wyrazami szacunku – Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej
Matriały do pobrania
  1. Komunikat MEN
  2. List Minister Edukacji Narodowej do rodziców
  3. Ulotka dotycząca rekrutacji

____________________________________________________________

6 grudnia 2018 r. uczniów naszej szkoły odwiedził szczególny gość – Święty Mikołaj.

____________________________________________________________

5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym.
Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH RODZICÓW i PRZYJACIÓŁ SZKOŁY.

 Proszę o zapoznanie się z projektem Statutu Stowarzyszenia.
STATUT

____________________________________________________________

 Nowy gabinet stomatologiczny

____________________________________________________________

Dla Niepodległej

 

____________________________________________________________

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego
w sprawie szczepień ochronnych dzieci

____________________________________________________________

Ślubowanie uczniów klasy I

23 października 2018 r.

____________________________________________________________

Dzień Nauczyciela

15 października 2018 r.

zdjęcia
____________________________________________________________

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Naszej Szkole 

wrzesień 2018 r.

zdjęcia
____________________________________________________________

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

_________________________________________

Close Menu
Skip to content