ROK SZKOLNY 2019/2020

 
 
 26 czerwca  2020 r.
Zakończenie roku szkolnego 2019/20 
 

W bieżącym roku szkolnym Nagrodę Wójta Gminy Biała Podlaska „Złote Pióro” otrzymały 4 uczennice:

– Wiktoria Jakubowicz – kl.IV

– Karolina Maleńczuk – kl.Vb

– Julia Jankowska – kl.Vb

– Laura Jankowska – kl.Vb

GRATULUJEMY!

 

List Lubelskiego Kuratora Oświaty

List Wojewody Lubelskiego

List Wójta Gminy Biała Podlaska

Serdecznie dziękujemy

Pani Małgorzacie Mieńko i Panu Mariuszowi Maksymiukowi

z Regionalnego Portalu Informacyjnego Radio Biper 
za nagranie naszej uroczystości.

Link do nagrania

 

Bezpieczny wypoczynek – poradnik

24 czerwca 2020 r.

Lista przyjętych na rok szkolny 2020/21

 
22 czerwca 2020 r.

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II w naszej szkole był organizowany konkurs plastyczny. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną podsumowanie konkursu przeniesione zostało na jesień. Teraz nagrodzimy jedną uczestniczkę konkursu – uczennicę klasy VIII Julię Wasilewską za  wykonanie wyjątkowej pracy. Podziwiam za kreatywność, wytrwałość i wykonanie.  Życzę sukcesów na kolejnych szczeblach nauki.

Edyta Bernacka-Jówko

17 czerwca 2020 r.

Wykaz wolnych miejsc na rok szkolny 2020/21:

klasa I – 9 miejsc

wychowanie przedszkolne i oddział przedszkolny – 17 miejsc

1 czerwca 2020 r.

WSZYSTKIM DZIECIOM – TYM MNIEJSZYM I CAŁKIEM DUŻYM – SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: RADOŚCI, UŚMIECHU, RZECZYWISTOŚCI PIĘKNIEJSZEJ OD MARZEŃ ORAZ OCEANU ZDROWIA – DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE

18 maja 2020 r.
 
Uczniowie klas I-III uczcili 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji
 

______________________________________________________________________________

 

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH NA ROK SZKOLNY 2020/21

 

_____________________________________________________________________________________________

 

INFORMACJA

Szanowni Rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sławacinku Starym.

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/780 oraz decyzji Gminy Biała Podlaska rozpoczynamy  procedurę wznawiania zajęć w punkcie i oddziale przedszkolnym . Zgodnie z przytoczonym rozporządzeniem będą to zajęcia opiekuńcze w przedszkolu. Niestety nie w pełni możemy realizować wychowanie przedszkolne z uwagi na ograniczenia sanitarne funkcjonujące na terenie kraju spowodowane pandemią COVID-19.

 W przyjęciu do przedszkola po 6 maja 2020 r. mają pierwszeństwo dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ponadto w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Szanowni Państwo, dołożymy jako szkoła  wszelkich starań, by jak najsprawniej przeprowadzić procedurę wznawiania zajęć  w przedszkolu .

Proszę  rodziców zainteresowanych zajęciami w przedszkolu o zgłaszanie takiej potrzeby przez dziennik elektroniczny do dyrektora szkoły do dnia 04.05.2020 r. do godziny 12.00. Można także zgłaszać się telefonicznie do sekretariatu szkoły w poniedziałek  04.05.2020 r.od godziny 9.00 do godziny 12.00.

Dodatkowe procedury bezpieczeństwa zostaną przedstawione zainteresowanym rodzicom wraz dokładnym terminem uruchomienia zajęć.

                                                                    Z wyrazami szacunku                                                                                                                                          Stanisław Szewczyk                                                                                                                                            Dyrektor Szkoły  Podstawowej w Sławacinku Starym

_________________________________________________________________________________________________

REKRUTACJA

Poniżej publikujemy listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia na rok szkolny 2020/21.

Lista kandydatów

 

Rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do 30 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00. Potwierdzenie woli proszę przesłać drogą mailową na adres sekretariat72@onet.eu.  Wzory zamieszczone są poniżej. Oryginał dostarczycie Państwo do szkoły po wznowieniu standardowej pracy szkoły.

 

Potwierdzenie woli_klasa1

Potwierdzenie woli_przedszkole

________________________________________________________________________________________________

Od 25  marca 2020 r. prowadzimy lekcje wideo

na platformie wabbit.pl

_______________________________________________________________________________________________
 

 

SEKRETARIAT CZYNNY W GODZ. 8.00-12.00

 

__________________________________________________________

Drodzy Uczniowie! 

Prosimy na bieżąco śledzić informacje przekazywane

przez dziennik elektroniczny.

_______________________________________________________________________________________________

Informacja dotycząca rekrutacji

Terminy rekrutacji obowiązują bez zmian. Skany lub zdjęcia dokumentów dotyczących rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy I można przesłać mailem na adres sekretariat72@onet.eu

Oryginały dokumentów należy dostarczyć do sekretariatu po odwieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 
 
 Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

w dniach 12-25 marca 2020 r.

 

 Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Zajęcia szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

 

 

Rodzicu,

– ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

– zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

– jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

– przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

– rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

– śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu,

– pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

– przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

– odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

– przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 ______________________________________________________________________

TERMINARZ REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Przedszkole i oddział przedszkolny

Klasa I

Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolngo

Pozostałe dokumenty do pobrania

_______________________________________________________________________

ZAPRASZAMY!

 

2 marca 2020 r.

Zaktualizowane informacje dotyczące koronawirusa

 

25 lutego 2020 r.

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież  zapobiega pożarom”. W grupie I uczniów szkół podstawowych uczeń klasy IV Bartosz Iwaniuk zajął I miejsce, a Karolina Maleńczuk – ucz.klasy Vb, miejsce II. Naszą reprezentację przygotowywały P.Dorota Misiejuk i P.Teresa Stańczuk. 

GRATULUJEMY!

 

 

24 lutego 2020 r.

Ola Bobko – ucz.klasy VI zajęła I miejsce w międzynarodowym turnieju gimastyki artystycznej, który odbył się w miejscowości Mołodeczno na Białorusi. GRATULUJEMY!

 

15 lutego 2020 r.

Bal karnawałowy 2020

 

 

Głosujemy na naszych. Wejdź na facebook „Być jak Ignacy”, odszukaj poniższe zdjęcie i „Polub” je. Każdy głos się liczy. Głosować można do godz.10.00 24 lutego (poniedziałek). ZAGŁOSUJ KONIECZNIE!!!

Całość można obejrzeć: TUTAJ

14 lutego 2020 r.

Walentynki dla całej rodzinki 

2 lutego 2020 r.

Święto naleśnika

Film

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/604279250360767/

19 grudnia 2019 r.

Uczniowie klasy I  wprowadzili społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Pod kierunkiem Pani Edyty Biernackiej-Jówko i Pani Ewy Nitek przygotowali jasełka. Ich występ uświetniły kolędy w wykonaniu  chóru szkolnego, pracującego pod czujnym okiem Pani Teresy Olesiejuk.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

10 grudnia 2019 r.

Kiermasz świąteczny

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Szkoły „Ad Astra” zorganizowano kiermasz świąteczny. Po kilkudniowych warsztatach plastycznych, warsztatach kulinarnych na terenie świetlicy wiejskiej można było zakupić ozdoby świąteczne, pierniczki, ciastka świąteczne, kartki, siano …

Stowarzyszenie „Ad Astra” pragnie gorąco podziękować:

– dzieciom, rodzicom i nauczycielom, szczególnie Pani Dorocie Misiejuk, za udział w warsztatach i podarowanie materiałów,

– Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich za produkty i pracę przy pieczeniu pierników,

– Dyrekcji za pomoc i wsparcie oraz codzienną obecność na warsztatach.

Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli Hurtowni Kwiatów Sztucznych „Małgosia”, mieszczącej się przy ul.Okopowej 12 w Białej Podlaskiej, za nieodpłatne przekazanie materiałów do wykonani ozdób choinkowych.

Uzyskany dochód – 3674,90 – zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy szkolnej.

6 grudnia 2019 r.

Wizyta św.Mikołaja w naszej szkole.

Tego dnia odbyły się również gry i zabawy z Mikołajem, które poprowadzili studenci AWF w Białej Podlaskiej.

3 grudnia 2019 r.

Nasze koszykarki z klasy VII i VIII najlepsze w gminie! GRATULUJEMY!

3 grudnia 2019 r.

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” i przygotowali 170 przepięknych kartek świątecznych, które zostaną dołączone do paczek świątecznych przygotowywanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy!!!

21 listopada 2019 r.

Karol Kaliszewski – uczeń klasy VIII, reprezentował naszą szkołę w eliminacjach  VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, które odbyły się w Puławach.

Film

11 listopada 2019 r.

Uczennica klasy VII Wiktoria Szczepanowska reprezentowała naszą szkołę w I Gminnych Patriotycznych Prezentacjach Wokalnych. Wiktoria zaprezentowała utwór „Warszawo ma”.

8 listopada 2019 r.

„DROGA DO WOLNOŚCI” – to hasło przyświecało uroczystościom obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym.

Tegoroczna akademia miała wyjątkowy charakter. Do jej przygotowania przyczynili się wszyscy uczniowie z wychowawcami. Przez wiele dni  uczniowie pod czujnym okiem wychowawców i nauczyciela muzyki przygotowywali się do zaśpiewania jednej pieśni patriotycznej. Każdy występ poprzedzała krótka informacja o historii śpiewanego utworu. 

8 listopada 2019 r. o godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie mieliśmy okazję podziwiać występy wszystkich  uczniów każdej klasy i każdej grupy przedszkolnej. Wychowankowie punktu przedszkolnego z grupy „Krasnoludki” przygotowały układ taneczny, w pięknych strojach zatańczyły poloneza. 

 Film

Film_1

Film_2

28 października 2019 r.

23 uczniów klasy I w obecności dyrektora szkoły P.Stanisława Szewczyka, wychowawczyni P.Ewy Nitek, nauczycieli,  licznie zgromadzonych rodziców i dziadków oraz koleżanek i kolegów złożyło uroczyste ślubowanie.

 

18 października 2019 r.

Akademia z okazji Dzień Edukacji Narodowej

 12 października 2019 r.

Święto pieczonego ziemniaka za nami!

Fotorelacja 

 AD ASTRA ZAPRASZA!

 

27 września 2019 r.

Uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem Pani Emilii Byszuk i Pani Teresy Olesiejuk przygotowali wzruszające widowisko pt.”Był taki wrzesień”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2 września 2019 r.

Msza św. w kaplicy w Sławacinku Starym o godz.9.00. Bezpośrednio po Mszy św.  oficjalne rozpoczęcie w hali sportowej w szkole, następnie spotkania z wychowawcami.

Dowożenie 2.09.2019 r.
Jaźwiny – 8.15
Porosiuki – 8.25
Sławacinek Nowy (przystanek autobusowy) – 8.30

 
___________________________________________________

 

INFORMACJA

Sprawozdania finansowe szkoły za rok 2018 są opublikowane w Biuletynie Informacji
 Publicznej Urzędu Gminy w Białej Podlaskiej w zakładce:
Budżet,przetargi,konkursy > Sprawozdania finansowe > Sprawozdania finansowe za 2018 rok
___________________________________________________
 
,
Close Menu
Skip to content